-

Розробка посібника жестової мови

90x10x1

Украї́нська же́стова мо́ва (англ. Ukrainian Sign Language (USL)) — природна візуально-жестова мовна система з власною лексико-граматичною структурою, що сформувалась еволюційним шляхом і використовується як єдиний або один з основних засобів спілкування жестомовних осіб, які постійно проживають або впродовж тривалого часу проживали на території України.

Викладання жестової мови в Україні розпочалося на початку 1800-х років, коли було відкрито низку філій Віденської школи для глухих, а саме Інститут для глухих на Волині в Романові у 1805 році, а слідом Львівська школа для глухих дітей у 1830 році. У 1843 році подібна школа була створена в Одесі. Дві останні школи працюють і нині.

Нині, волонтери нашої громадської організації розпочали працю над розробкою посібника християнських жестів. Біблія говорить, що люди «з усіх націй, племен, народів та мов» відгукуватимуться на біблійну звістку потіхи та надії (Об’явлення 7:9). І серед них, без сумніву, є ті, хто спілкується мовою жестів.Наші Перекладачі радіють, що віддають свій час та сили такій важливої праці.