ГО "Жест допомоги" розпочала безкоштовні спеціальні курси жестової мови для працівників поліції та ДСНС Волинської області.
У сучасних реаліях знати жестову мову – це не просто про мовні навички, це про рівність, повагу та безпеку. Зважаючи на це, волинські поліцейські та рятувальники розпочали курси жестової мови.
Протягом двох місяців професійні викладачі, які мають великий досвід у роботі з людьми із порушеннями слуху, допоможуть слухачам оволодіти практичними навичками української жестової мови. Учасники дізнаються більше про психологію осіб, які не чують, багатофункціональні жести та загальні принципи комунікації.
Курс є безкоштовним і триватиме два місяці. По завершенню навчання працівники поліції та рятувальники, які виявили бажання опанувати жестову мову, отримають сертифікати та зможуть використовувати набуті знання у своїй професійній діяльності.
Ярослав Котилко, голова ГО «Жест допомоги», зазначив: «Ініціатива, започаткована на початку широкомасштабного вторгнення російської федерації в Україну, була зумовлена зростанням кількості осіб, які постраждали. Ми усвідомили, наскільки важливо, щоб і рятувальники, і поліцейські володіли жестовою мовою, щоб оперативно надавати допомогу людям із порушеннями слуху».
Заступниця голови Луцької районної державної адміністрації Алла Ганіч звернулася до організаторів та учасників курсу: «Пригадую, як два роки тому до Луцької районної військової адміністрації звернулася громадська організація «Жест допомоги» із пропозицією проводити такі курси жестової мови. Комунікація та спілкування – важлива частина людського життя, особливо у ці непрості часи. Люди, які чують та розмовляють, не замислюються, наскільки складно вирішувати повсякденні питання людям із вадами слуху. Ми повинні їх розуміти, чути та за потреби – допомагати».
«Ви коли-небудь уявляли ситуацію, коли хочете щось сказати, але вас не розуміють? Для людей із порушеннями слуху це - щоденна реальність, особливо коли мова йде про комунікацію з поліцією. А що, якщо самі поліцейські заговорять мовою жестів? Сподіваємось, цей проект буде успішним, а надання поліцейських послуг стане ще якіснішим», - каже поліцейська, представниця Департаменту головної інспекції та дотримання прав людини Наталія Бартошук.
Курси жестової мови для поліцейських та рятувальників будуть практичними та орієнтованими на реальні ситуації. Навчання включатиме:- базові жести та вирази, необхідні для спілкування в професійній діяльності,- жестову абетку для розпізнавання основної інформації,- моделювання реальних ситуацій, з якими поліцейські можуть стикатися (перевірка документів, пояснення прав, виклик допомоги тощо),- культурні та етичні особливості спілкування з людьми із порушеннями слуху.
Заняття проводитимуть фахівці жестової мови громадської організації «Жест допомоги» спільно з представниками громади нечуючих, щоб забезпечити максимальну практичну користь.