ГО «Жест допомоги» провела семінар для людей з фізичними вадами з елементами тренінгу «Я у цілому світі і цілий світ у мені»
Мета заходу: гармонізувати внутрішній світ учасників; розвивати позитивне мислення; формувати позитивне сприйняття дійсності, адекватну самооцінку, вміння приймати рішення; сприяти зняттю психоемоційного напруження.
«Бог зліпив людину з глини і залишився в нього невикористаний шматок. «Що б іще зліпити?» - запитав Бог. «Зліпи мені щастя», - попросила людина.
Нічого не відповів Бог і лише поклав у долоню людини шматок глини.»
· Чи може людина бути щасливою?
· Від чого і від кого залежить наше щастя?
· Чи вміємо ми думати , налаштовуючись тільки на позитив? На ці та інші запитання ви дасте собі відповідь на нашому занятті.
Існує безліч тверджень, що думка зумовлює в людині певні психологічні і фізіологічні зміни. Так, негативні думки – пригнічують, коли думати про невдачу, справді може спіткати невдача. Але все залежить від нас. А також від наших думок і почуттів.
Іноді для того аби мати певні погляди на світ і оточуючу реальність, спочатку потрібно розібратися в собі: хто я? Хто ти? Хто ми?
Треба враховувати, що людина має вроджені і набуті особливості.
Вроджені: статура, група крові, колір очей, код ДНК, будова мозку, темперамент…
Набуті: характер, здібності, звички, знання, мотивація…
· Які чинники впливають на розвиток особистості і на сприйняття себе як особистості:
1. Сім’я
2. Оточення
3. Освіта
4. Екологія
5. Місце проживання
6. Культурна спадщина
7. Сфера життєдіяльності
8. …..
Це нас формує. Ми досить часто можемо дійти до розуміння, що ми не ті, хто є насправді. Важливо себе досліджувати, аналізувати: Хто я? Звідки я? Для чого живу? Що мене чекає після цього життя? Різні люди, незалежно від поглядів, релігійних переконань і виховання в тій чи іншій мірі торкаються цих питань. Коли я знатиму, хто я, то зможу зрозуміти свою роль.
Задаючи такі питання і аналізуючи себе ми можемо повніше усвідомити хто ми є, що собою являємо. Від того як ми сприйматимемо себе залежатиме те, як ми будемо сприймати світ і оточення. Кожен із нас — унікальний та неповторний. Ми всі народжені, аби досягти успіху, людський організм запрограмований на це. Найголовніше - сприймати себе позитивно.
Ми не можемо розділити людину на окремі складові: тіло – окремо від емоцій, емоції – від соціуму… все між собою пов’язане і порушення в одній із сфер несе більші чи менші зміни в інших. Тому думаючи, сприймаючи і висловлюючись позитивно людина отримує більше радості, задоволення, спрямованості і відчуває себе вагомішою.
У дослідженнях сучасних психологів Аарона Бека, Альберта Елліса, Наполеона Хілла та ін. здійснюється пошук шляхів формування павичок мислення, які б допомагали сучасній людині бути здоровою, успішною та щасливою».
Учені виокремлюють саногенне та патогенне мислення, яке негативно впливає на сприйняття людиною світу та на стан здоров’я. Людині для того щоб відчувати себе щасливою, необхідно формувати саногенне мислення, спрямоване на формування стійкого здоров’я, створення успішної творчої діяльності, відчуття душевного комфорту.
позитивне мислення характеризується тим, що людина свідомо контролює свої думки й не дозволяє укорінюватися негативним думкам, емоціям. Треба в будь-якому випадку намагатися залишатися оптимістом. Позитивне мислення сприяє позитивній самооцінці та є певною мірою звичкою. Якщо Ви не здатні змінити зовнішні обставини, намагайтеся змінити ставлення до них.
Навчіться бути уважними до своїх радощів, полюбіть їх, вирощуйте їх, як дбайливий садівник. Чим більше радощів у вас буде, тим більше ви зможете подарувати їх іншим, ані скільки їм бідніючи при цьому — навпаки, збагатившись. А в людини, яка вміє дарувати радість, шлях до успіху завжди набагато коротший.
Висновок простий: без гармонізації психічного й емоційного станів не може бути фізичного здоров'я.