Надання правової допомоги для громадян регулюється Законом України «Про безоплатну правову допомогу». Правова допомога є двох видів: первинна і вторинна.
Стаття 7. Поняття безоплатної первинної правової допомоги
1. Безоплатна первинна правова допомога - вид державної гарантії, що полягає в інформуванні особи про її права і свободи, порядок їх реалізації, відновлення у випадку їх порушення та порядок оскарження рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб.
2. Безоплатна первинна правова допомога включає такі види правових послуг:
1) надання правової інформації;
2) надання консультацій і роз'яснень з правових питань;
3) складення заяв, скарг та інших документів правового характеру (крім документів процесуального характеру);
4) надання допомоги в забезпеченні доступу особи до вторинної правової допомоги та медіації.
Стаття 13. Поняття безоплатної вторинної правової допомоги
1. Безоплатна вторинна правова допомога - вид державної гарантії, що полягає у створенні рівних можливостей для доступу осіб до правосуддя.
2. Безоплатна вторинна правова допомога включає такі види правових послуг:
2) здійснення представництва інтересів осіб, що мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами;
3) складення документів процесуального характеру.
Чи можуть особи з інвалідністю отримати вторинну правову допомогу (БВПД)?
- Так, Особи з інвалідністю, які отримують пенсію або допомогу, що призначається замість пенсії, у розмірі, що не перевищує двох прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб.
Які документи потрібні для отримання такої правової допомоги?
Для отримання Вторинної правової допомоги потрібно:
Перелік документів не є вичерпним. Особа, яка бажає отримати БВПД, має право подати будь-який інший документ, який підтверджує її належність до суб’єкта права на БВПД.
Також, якщо вас чи вашого родича затримали за підозрою у кримінальному провадженні, зателефонуйте за номером 0 800 213 103 для призначення адвоката.
Куди потрібно звертатися за отриманням допомоги?
- Якщо ви знаходитеся в місті Ковелі то до Ковельського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Телефон: (03352) 5-30-63. Адреса: вул. Степана Бандери,5, м. Ковель, Волинська обл. 45004
або до Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Волинській області. Телефон: (0332)78-79-96 / (0332)78-79-95. Адреса: вул. Шопена, 22, м. Луцьк, Волинська область 43005